Изјавата на Надал како тинејџер покажува дека Шпанецот направил голема утка (Видео)


Рафаел Надал во неделата уште еднаш само потврди дека е најдоминантниот тенисер во историјата, кога се работи за победите на еден Гренд слем турнир. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неодамна Рафаел Надал го победи Доминик Тим во финалето на Ролан Гарос. Надал е познат како играч кој доминира кога во прашање се земјените терени, поради тоа ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал во јавноста е познат како крал на земјените подлоги, а тоа го потврди и со триумфот над Доминик Тим со 3:1 по сетови во годинешното финале од ...
| | веќе видена | слични

Загрепчанецот Горан Вујаклија можел да има блескава тениска кариера, како многу млад бил подобар и од Кралот на земјените терени, Рафаел Надал, но животот имал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Рафаел Надал, Карлос Моја дека нивниот однос е поголем од тренер и тенисер и дека тие двајца се најдобри пријатели. „Кога требаше да ги надмине ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ...
сите 188 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 73 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 210 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изјавата на Надал како тинејџер покажува дека Шпанецот направил голема утка (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: