Гадафи: Никола Саркози е воен злосторник

За Моамер Гадафи, Никола Саркози е воен злосторник кој фрлил “голема дамка на историјата на својата земја“. На пораката кон своите приврзаници Гадафи исто така порачал дека Саркози е “ментално болен“. Покренувајќи крстоносен поход против либискиот народ, ја поведе земјата во изгубена војна. Тој не е французин. Неговиот народ би требало да го осуди ваквото злосторство“, додал Гадафи. Францускиот парламент пред два дена го поддржа продолжението на учеството на земјата во рамки на воената операција на НАТО во Либија, а официјален Триполи соопшти дека жали заради таква одлука на Париз.
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 200 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека ...
сите 86 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гадафи: Никола Саркози е воен злосторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: