Нова рунда преговори за Брегзит


2 копии

Британскиот премиер Тереза ​​Меј изјави дека и да не биде склучен договор со Европската унија пред очекуваниот догодина Брекзит, тоа „нема да е крај на ...
| | веќе видена | слични

Британската премиерка Тереза Меј е во посета на Африка, каде отпатува со цел да ги реализира плановите за поголеми вложувања на Велика Британија во тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
10 копии

Британската премиерка, Тереза Меј коментирајќи ја досегашната состојба околу брегзитот изјави дека „нема да биде крај на светот“ доколку Велика Британија не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник од партијата ГЕРБ, Андреј Ковачев, на политичкото собрание на ЕПП во Брисел се сретнал и со Гордана Силјановска Давкова, кандидатот на ...
сите 109 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 188 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 218 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 152 | | | веќе видена

– Листата за кандидат за претседател на Република Северна Македонија 2019 година за кандидатот Блерим Река, до Државната изборна комисија беше доставена на 19 ...
сите 135 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова рунда преговори за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: