Пешак тешко повреден во сообраќајна незгода во која учествувал охриѓанец

На 17.07.2018 година околу 09,55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, товарно моторно возило „Мерцедес“ со охридски регистерски таблици ...
| | веќе видена | слични

Прилепчанец изгубил контрола над возилото и удрил во столб за точење гориво.Како што информираат од полицијата, вчера во 23:15 часот било пријавено дека на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Шеесет и седумгодишен пешак загина денеска во Прилеп, откако во него удрил автомобил. Како што е наведено во полицискиот билтен, денеска во 11:20 часот било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 148 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 92 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 170 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешак тешко повреден во сообраќајна незгода во која учествувал охриѓанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: