Татко до смрт го претепал својот син тинејџер


2 копии

Татко го убил својот четиринаесетгодишен син во селото Карачево крај Каменица – соопшти косовската полиција. Оттаму информираат дека врз жртвата Л.Б., роден 2004 година, според полицијата, е извршено физичко насилство со дрвен стап вчера околу 19 часот, од страна на неговиот татко Г.Б., роден 1958 година.Откако го претепал, таткото го затворил синот во соба до 24 часот.– Откако му се влошила состојбата, осомничениот решил да го однесе на лекар со помош на членови на смејството, меѓутоа кога стасале во медицинскиот центар во Каменица, некаде околу 00:40 часот, веќе било предоцна и дежурниот лекар само можел да констатира дека детето починало – се вели во соопштението на полицијата.Според првичните сознанија од истрагата, се претпоставува дека таткото го претепал синот затоа што тој кришум зел пари од дома и ги потрошил.По испрашувањето, со одлука на јавен обвинител, телото на детето е пратено на обдукција во Институтот за судска медицина, додека на таткото му е одреден 48-часовен притвор. Делото е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Татко од Кина го изгубил својот син на фреквентна улица во градот Шиан во 1994 година, а сега конечно го пронашол по 24 години, пишува Дејли Мејл . Солзи радосници ја одбележале средбата на таткото Ли Шунји со своето изгубено дете. Тогаш тригодишниот Ли Леи денес има 27 години. Детето и таткото се разделиле на 8-ми август 1994 година, а во петокот потрагата била завршена по успешна идентификација со помош на ДНК анализа. – Излегов од дома за да продавам предмети на мојот штанд. Не сфатив дека син ми ме следи, а дознав дури кога сопругата дојде до моето работно место. Нозете веднаш ми откажаа, се присетил Ли низ солзи (59). Изгубеното дете го пронашол пар, а откако тие не успеале да го пронајдат неговото семејство, го земале со себе и за среќа го одгледале како нивно дете. – Комуникациските технологии тогаш не нѝ овозможуваа да побараме помош, изјавил Ли. Таткото одлучил да го продаде својот штанд и да патува низ целата земја во потрага по синот. Тој испечатил 180 илјади известувања за исчезнати личности и ...
| | веќе видена | слични

Кинезот Ли Шунји во 1994 година, го загубил својот син, во прометната улица во градот Сиан додека одел кон своето работно место. Повторно се виделе по 24 години. Солзите радосници настанале кога Ли Шунји повторно се сретнал со својот син Ли Леи, кој денеска има 27 години. Го изгубил на 8 август 1994 година, а во петокот потрагата била завршена, по успешната идентификација со помош на ДНК анализа. „Тргнав од дома да продава работи на мојот штанд. Не приметив дека мојот син ме следи. Дознав откако мојата сопруга Ду Ли дојде кај мене. Нозете веднаш ми откажаа“, се присетил низ солзи Ли (59). Изгубеното момче на улицата го пронашла една двојка, а откако не успеале да го пронајдат неговото семејство, го земале со себе. Го одгледале како нивно дете. „Комуникациските технологии тогаш не ни овозможија да побараме помош“, изјавил Ли, пишува Дејли Мејл. Одлучил да го продаде својот штанд и почнал да патува низ целата земја за да го пронајде синот. Испечатил 180.000 известувања за исчезната личност и ги носел во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основниот суд во Гнилане му одреди 30-дневен притвор на Гани Берњаши, таткото кој го претепа до смрт својот 14-годишен син, јавува дописникот на МИА од Приштина. Информацијата за судската мерка, која му е изречена на сторителот на убиството, кое се случи ноќта меѓу средата и четвртокот во селото Долно Карачево крај Каменица, за порталот „Газета Експрес“ ја потврди официјален извор од судот во Гнилане. Шеесетгодишниот Берњаши, во средата вечерта со дрвен стап го претепал својот 14 годишен син Љуан, по што го затворил во соба цели четири часа и дури откако видел дека состојбата му се влошила, околу 40 минути по полноќ, го однел во Медицинскиот центар во Каменица, каде што дежурниот лекар констатирал смрт на детето. Првично, таткото, кој косовските медиуми го нарекоа „монструм“, пријавил дека детето се повредило при пад од мотор, но набргу полициската истрага открила дека тоа умрело како последица на немилосрдно претепување. Истрагата откри дека детето било претепано до смрт затоа што, без знаење на родителите, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Свирепо убиство во Косово – татко до смрт го претепал својот син 14-годишен син. Трагедијата се случила во селото Карачево близу косовска Каменица. Според првичните информации, 14 – годишниот Л.Б. бил претепан од неговиот татко, бидејќи без прашање зел пари од дома и ги потрошил. Откако брутално го претепал со стап, 60-годишниот Г.Б. го затворил својот син во соба, каде детето најверојатно без свест седело речиси цели пет часа. Полицијата на Косово информираше дека откако му се влошила состојбата на детето, таткото решил да го однесе на лекар со помош на членови на смејството. Меѓутоа кога стасале во Медицинскиот центар во Каменица по полноќ, веќе било предоцна и дежурниот лекар само можел да констатира дека детето починало. На таткото му е одреден 48-часовен притвор. Ќе одговара за „тешко убиство“. По испрашувањето, со одлука на јавен обвинител, телото на детето е пратено на обдукција во Институтот за судска медицина.
| | веќе видена | слични

Монструозно убиство го потресе Косово кога татко до смрт го претепал својот син. Како што пишуваат спрските медиуми, 14 – годишниот Л.Б. од селото Карачево, сепак информации од истрагата, најверојатно бил претпан од својот родител бидејќи украл пари од дома и ги потрошил. – Откако на момчето му се влошила состојбата, осомничениот решил да го однесе на лекар со помош на членови на смејството, меѓутоа кога стасале во медицинскиот центар во Каменица, некаде околу 00.30 часот, веќе било предоцна, јавуваат медиумите од соседството.
| | веќе видена | слични
3 копии

Тешко злосторство се случи во селото Карачево крај Каменица, каде што татко го убил својот 14-годишен син, јави дописникот на МИА од Приштина. Врз жртвата Л.Б., роден 2004 година, според полицијата, е извршено физичко насилство со дрвен стап вчера околу 19 часот, од страна на неговиот татко Г.Б., роден 1958 година. Откако го претепал, таткото го затворил синот во соба до 24 часот. „Откако му се влошила состојбата, осомничениот решил да го однесе на лекар со помош на членови на смејството, меѓутоа кога стасале во медицинскиот центар во Каменица, некаде околу 00:40 часот, веќе било предоцна и дежурниот лекар само можел да констатира дека детето починало“- се вели во соопштението на полицијата. Според првичните сознанија од истрагата, се претпоставува дека таткото го претепал синот затоа што овој кришум зел пари од дома и ги потрошил. По испрашувањето, со одлука на јавен обвинител, телото на детето е пратено на обдукција во Институтот за судска медицина, додека на таткото му е одреден 48-часовен притвор. Делото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 439 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 344 | | | веќе видена

Штуро и непрофесионално се води истрагата за случајот Рекет, смета опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот на оваа партија, Димче Арсовски денеска на прес ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
сите 146 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко до смрт го претепал својот син тинејџер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: