Омбудсманот констатира кршење на имунитетот на пратениците при нивното приведување


3 копии

Народниот правобранител констатирал дека при приведувањето на тројцата пратеници, на 28 ноември 2017 година, е повредено правото на пратенички имунитет и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата не вчерашната седница го усвои предлог - законот за изменување и дополнување на Законот за Народниот правобранител. Со измените предвидено е создавање ...
| | веќе видена | слични

Со измените предвидено е создавање посебно надворешно дело, како дополнителен коректив на системот на истрага при кривични дела извршени од страна на овластени ...
| | веќе видена | слични

Ќе се формира посебно тело кое ќе биде дополнителен коректив на системот на истрага при кривични дела извршени од страна на полицајците во МВР и на затворската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народниот правобранител ќе добие повеќе овластувања при истраги на кривични дела извршени од полицијата.Владата го усвои предлог-законот за изменување и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочиште за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тврдина -Таргет“ за незаконското следење на ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 321 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омбудсманот констатира кршење на имунитетот на пратениците при нивното приведување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: