Втор ден во целосен прекин железничкиот сообраќај


20 копии
7 копии

Премиерот Зоран Заев вчера имаше средба со претставници на Синдикалната организација на вработените на подружницата влеча на возови во „МЖ-транспорт“, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Низ заемен дијалог меѓу Владата, синдикалните организации и менаџментот на „Македонски железници“ ќе се разгледуваат можностите и ќе се носат одлуки за трајно ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за проблемите со кои се соочува ова претпријатие, за условите за работа во кои работат работниците, како и за новите перспективи кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со претставници на Синдикатот на МЖ Транспорт разговаравме за проблемите со кои се соочува ова претпријатие, за условите за работа на работниците, како и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патничкиот и товарниот железнички сообраќај е нормализиран, откако попладнево, на вработените во „МЖ-Транспорт“, им беше исплатена платата за октомври. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Железничкиот сообраќај е повторно нормализиран. Вработените го добија вториот дел од октомвриската плата откако го блокираа патничкиот и товарниот превоз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден во целосен прекин железничкиот сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: