Изговори кои ја уништуваат кариерата на еден менаџер

Ако од една страна повеќе не ја сакате својата работа, а од друга како и на сите, потребна ви е месечната плата, дошло време да размислите како понатаму… ...
| | веќе видена | слични

Ретроспектива е прилично добра работа, зар не? Гледајќи наназад какви сте биле пред пет години, па дури и пред пет недели, некои луѓе ги тера да се запрашаат ...
| | веќе видена | слични

Вработен што го сакате, што е исклучителен во неговата или нејзината работа само што си поднел оставка, навидум од ведро небо. Кога ќе побарате одговор од ...
| | веќе видена | слични

Ве гледам. Ве гледам како се обидувате да ги пробиете сите бариери на овој живот полн со болка. Чувствувам како се обидувате да се убедите себеси дека сте ...
| | веќе видена | слични

Секоја личност во денешно време се обидува да ја задржи работата без оглед на тоа какви последици има таа работа врз приватниот живот… Меѓутоа, морате да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изговори кои ја уништуваат кариерата на еден менаџер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: