Како изгледаше спуштањето на Chang’e-4 на темната страна на Месечината?


По првите фотографии од темната страна на Месечината, сега можеме да видиме како се одвивало спуштањето на кинеското летало Chang’e-4 во историската мисија. ...
| | веќе видена | слични

Кинеската месечева сонда испратила на Земјата од сокриената страна на Месечината импресивна панорамска фотографија со приказ на сив пејзаж испресечен со ...
| | веќе видена | слични

Љубителите на небесните феномени ќе можат да уживаат во целосно затемнување на Месечината во ноќта на 21 јануари, поради неколку небесни поклопувања и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската национална вселенска агенција (CNSA) објави снимка од лунарната сонда која што слета на темната страна на Месечината. Станува збор за првото „меко“ ...
| | веќе видена | слични

Во недела, на 20 јануари, луѓето што живеат на западната хемисфера ќе можат да го доживеат единственото целосно затемнување на Месечината оваа година. ...
| | веќе видена | слични

И по 40 години од првото зачекорување на Месечината, од страна на Нил Армстронг, Баз Олдрин и Мајкл Колинс, сепак постојат голем број непознаници за Земјиниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 657 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена

Ирската влада изрази загриженост откако Долниот дом на британскиот парламент синоќа го отфрли предлогот на премиерката, Тереза Меј за брегзит, оценувајќи дека ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како изгледаше спуштањето на Chang’e-4 на темната страна на Месечината?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: