Како изгледа утинскиот метеж во 9 земји во светот?


Минатата година  бројот на патници од Украина кон Русија се намалил за дополнителни 20 отсто. Ваквите најави  следат  откако „Железницата на Украина“ најави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот смета дека, како што ги нарече, постигнувањата на неговата влада во изминатите две години се доволен аргумент за пред граѓаните да бара нов мандат ...
сите 877 | | | веќе видена

Српскиот весник „ Данас “ во анализата за влијанието на француската блокада на Северна Македонија, врз проевропските сили во Србија, констатира дека ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 357 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 513 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 523 | | | веќе видена

Во врска со најголемата афера „Рекет“, Заев објасни дека законот важи за сите и дека нема да дозволи да го насолува некој простот на вината кон Заев или ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како изгледа утинскиот метеж во 9 земји во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: