Од удар од гром изгоре викендичка во скопско


3 копии
7 копии

Рано утрово околу 04.30 часот во Полициската станица Струга, С. Н. пријавил дека на место викано „Славило“, над с.Локов, струшко, пронаjден е починат У.Е. (35) ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
2 копии

Ова се остатоците од 25-годишниот труд на семејството Вељаноски. Нивниот дом, каде живееле повеќе од 11 години, се претвори во пепел. Во детската соба останале ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пожар предизвикан од гром, во вторникот, без дом остави шестчлено семејство од скопското село Нова Брезница. Божин Вељановски, татко на четири деца, вели дека ...
| | веќе видена | слични

Во вторникот, при силното невреме во Скопје, гром удри во куќата на Божин Вељановски и целосно ја изгоре.Божин е татко на четири деца, а по пожарот заедно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 100 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од удар од гром изгоре викендичка во скопско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: