Новата „Династија“ ќе биде вистинско модно шоу (галерија)

Актеркета Гала Виденовиќ во 1980те години важеше за една од најубавите актерки во Југославија. Кариерата ја започна во филмот „Мојот татко на одредено време“, се прослави како Весна во филмот „Јагоди во грло“, а најголемата популарност ја стекна со улогата на Наташа во филмот „Жикина династија“. Иако ѝ предвидуваа блескава кариера, таа се повлече од глумата. Во 1989 година се преселила во Америка и оттогаш живее на релација САД-Србија. Се омажи за режисерот Владимир Алексиќ и ги роди синовите Демијан и Павел. Гала денес има 48 години и ѝ се враќа на глумата. Таа ја снима новата серија „Пет“ која на почетокот на следната година треба да почне да се прикажува во Србија.
| | веќе видена | слични

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 336 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата „Династија“ ќе биде вистинско модно шоу (галерија)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: