Изгласан Протоколот за Македонија во НАТО во грчкиот парламент

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Се гордеам што сум сведок на еден толку свечен чин за нас, за граѓаните на Република Северна Македонија и за сите што придонесоа за тоа каде сме денес, ни ...
| | веќе видена | слични

„Албанскиот Парламент денеска го ратификуваше пристапниот Протокол за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Со 130 гласа „за“ на денешната пленарна ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО беше одобрен со 130 гласови за. Договорот не беше гласен од ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Албанското собрание утре ќе го ратификува протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. На седницата ќе присуствува претседателот на Собранието, Талат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стапува на сила новото име на државата! Вечерва во Службен весник ќе бидат објавени уставните измени кои ги изгласа Собранието, потврди за НоваТВ директорот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 627 | | | веќе видена

11 години ВМРО-ДПМНЕ не само што ги игнорираше младите и нивните потреби, туку со деструктивните политики го поттикнуваше масовното иселување од државата. ...
сите 222 | | | веќе видена

Катица Јанева наместо во „Шутка“ викендов може да го помине дома со најблиските. Бара да излезе од притвор, а како гаранција дека нема да избега, нуди три ...
сите 150 | | | веќе видена

Врската меѓу двајца припадници на ист хороскопски знак може да биде или совршена, или вистинска катастрофа. Секако дека нема двајца идентични припадници на ...
сите 162 | | | веќе видена

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална ...
сите 159 | | | веќе видена

НАТО ги загрижено следи случувањата по нападитесо дронови врз нафтената рафинерија на Саудиска Арабија „Арамко“, изјави шефот на алијансата.„Било каков прекин ...
сите 178 | | | веќе видена

Северна Македонија си ја заврши работата и сега е ред на лидерите на ЕУ да го завршат своето, порача претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск од владата ...
сите 457 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгласан Протоколот за Македонија во НАТО во грчкиот парламент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: