Меѓународна научна манифестација „Македонистички денови во МАНУ“


8 копии
2 копии

Јапонскиот професор Мотоки Номачи во Градскиот архив на Москва ја пронашол Граматиката на македонскиот јазик, напишана во 1947 година од рускиот професор ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

„На човека му е дадено да дарува, пред сѐ себеси. Тоа е единствен начин да раснеме, да го заслужиме нашето постоење“, рече бизнисменот, филантроп и поранешен ...
| | веќе видена | слични

Интересна книга за уште поинтересна личност – Омер Калеши е еден од најеминентните сликари со потекло од Балканот, многу почитуван во Франција каде што живее и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку експремиерот, Никола Груевски, биде осуден за останатите 4 обвиненија кои му ги поднесе СЈО, може да добие максимална казна затвор од приближно 20 ...
сите 314 | | | веќе видена

Низ јавноста веќе подолго време се зборува дека процесите кои СЈО ги води против поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски и останати ...
сите 182 | | | веќе видена

„Неприфатливо е името Република Илинденска Македонија. Република Илинденска Македонија нема врска со Албанците. За Албанците во Македонија е неприфатливо какво ...
сите 119 | | | веќе видена

Вилберт Полисен од холандската полиција на презентацијата на резултатите од истрагата изјави дека авионот бил соборен од ракета на 53 противвоздушна бригада на ...
сите 140 | | | веќе видена

Адвокатското друштво Тошиќ и Јевтиќ, застапници на бугарски Минстрој, побараа запирање на стечајот за кавадаречки Фени,впаричување на имотот и јавна лицитација ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународна научна манифестација „Македонистички денови во МАНУ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: