Ивона Талевска призна дека Груевски ја прифатил Албанската платформа за да коалицира со ДУИ


Уредничката на вестите во неделата на телевизијата Сител, Ивона Талевска, во цетралниот дневник, неколку часа пред полноќ кога стана јасно дека ДУИ не одлучи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ги прифати условите на Демократската унија за интеграција и „Албанската платформа“, објави порталот „ TetovaSot “, кој ...
| | веќе видена | слични

Неофицијално, ДУИ во договорот со ВМРО-ДПМНЕ се испазарила за шест министерски места и две заменички министерски места, информира а1он. ДУИ ги добива МВР, ...
| | веќе видена | слични

Неофицијално, ДУИ во договорот со ВМРО-ДПМНЕ се испазарила за шестминистерски места и две заменички министерски места. ДУИ ги добива МВР, Министерствата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 693 | | | веќе видена

Здравствениот сектор се соочува со загуби на медицински персонал, особено на специјалисти кои одат во приватниот сектор или заминуваат на работа во странство, ...
сите 403 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Управниот суд ја прифати жалбата на Алијанса за Албанците и Алтернатива за резултатите од гласањето по листите за кандидатите за градоначалник и советници на ...
сите 676 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 205 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 123 | | | веќе видена

Трите комисии кои произлегоа од Преспанскиот договор и Договорот за добрососедство месечно не чинат нешто повеќе од 20.000 евра, покажуваат исплатите кои одат ...
сите 181 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо се огласи преку социјалните мрежи по дебаклот кој го доживеа Манчестер јунајтед од Ливерпул на Олд Трафорд. Англија Манчестер јунајтед вчера ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивона Талевска призна дека Груевски ја прифатил Албанската платформа за да коалицира со ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: