Иванов ги забавува реформите за старт на преговорите со ЕУ?


10 копии

Законите што не добија потпис од претседателот Ѓорге Иванов, а беа донесени со двотретинско мнозинство ќе се сметаат за донесени, а останатите закони ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Оптимизмот на Владата дека до април ќе бидат спроведени неопходните реформи за почеток на преговорите со Европската унија и дека во процесот се отстранети сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Владата очекува за реформските закони што поминаа во Парламентот, а се важни за евроинтеграцијата на земјата, да бидат постигнати зададените рокови и покрај ...
| | веќе видена | слични

Релацијата меѓу претседателот на државата, Ѓорге Иванов, и законите што ги носи Собранието влегува во нова епизода на таканаречено „џебно вето“. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Миле Бошњаковски, портпаролот на македонската Влада, на денешната редовна прес-конференција призна дека Службен весник направил пропуст што му објавил потпишан ...
| | веќе видена | слични

Направена е грешка во Службен весник со објавувањето на дел од одлуките и указите на претседателот на државата Ѓорге Иванов кој ги испратил до Службен весник ...
| | веќе видена | слични

Сите во Република Северна Македонија се должни да го почитуваат Уставот на државата, вклучувајќи го и претседателот Ѓорге Иванов, порача владиниот портпарол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов ги забавува реформите за старт на преговорите со ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: