Законите донесени со двотретинско мнозинство од понеделник во Службен весник


Претседателот Ѓорѓе Иванов вчера вратил уште 4 закони во парламентот кои биле донесени на седницата на 7 март, а на кои се користи новото државно име, потврди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанското владејачко мнозинство ќе побара помош од новите опозициски пратеници за усвојување во Парламентот на Законот за амнестија на затворениците, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека нема најави за нова амнестија. Како што рече Заев, Законот за амнестија на обвинети за настаните од 27 април, беше ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собранието и претседателот Ѓорге Иванов завршиле со амнестии. Ова го изјави денеска премиерот, Зоран Заев. За тоа дали Иванов, кој има уште околу два месеци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот, Зоран Заев, денеска во Основниот суд Скопје 1 изјави дека нема најави за нова амнестија, ниту од Министерството за правда, ниту од претседателот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 705 | | | веќе видена

„Европската унија мора да ја покаже својата сила и индикативна моќ“. Така, поранешниот претседател на Бугарија (2012-2017), Росен Плевнелиев, го коментираше ...
сите 575 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

По објавениот прислушуван разговор каде се слуша гласот на министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска која во 2013 година за време на локалните избори бара од ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законите донесени со двотретинско мнозинство од понеделник во Службен весник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: