Џафери: Институциите на ЕУ не се бават повеќе со прашањето „Иванов“


4 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, претседателката на Комисијата за финансирање и буџет Лилјана Кузмановска, Генералниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија е на студиска посета во Белград, Република Србија и Единбург, Кралството Шкотска. Собраниската ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собраниската делегација ја соочинуваат претседателот Талат Џафери, претседателката на Комисијата за финансирање и буџет Лилјана Кузмановска и генералнaта ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законите за енергетика, за банките, за безбедност во сообраќајот и патиштата и за супервзиија и осигурување се последните усвоени во Собранието закони кои ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска изјави дека законите кои не беа потпишани од претседателот Ѓорѓе Иванов, а биле донесени со двотретинско ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорѓе Иванов вчера вратил уште 4 закони во парламентот кои биле донесени на седницата на 7 март, а на кои се користи новото државно име, потврди ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска оствари работна средба со амбасадорот на Кралството Шпанија Емилио Лорензо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократскиот сојуз е убеден дека Македонија ќе ги започне преговорите за интеграција во Европската Унија. Во Македонија постои и граѓански и политички ...
сите 880 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 205 | | | веќе видена

 Изненадувања, нови професионални промени, љубовни предизвици - што да очекувате од денешниот ден? Ако сакате да бидете подготвени за денот и да не оставите ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Институциите на ЕУ не се бават повеќе со прашањето „Иванов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: