Иванов и претставници на МПЦ на средба со вселенскиот патријарх Вартоломеј

8 копии

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов вчера во Истанбул остварил средба со вселенскиот патријарх Вартоломеј. Иванов на средбата бил придружуван од неговата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За дигиталната трансформација да ја исполни својата цел, политиката треба да се приспособи на новите очекувања на луѓето, во новите глобални услови, порача ...
| | веќе видена | слични

„Колку се потешки предизвиците за една цивилизација, толку покреативен треба да биде нејзиниот одговор“- порача претседателот Иванов од 21. Евроазиски самит во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Иванов денеска во Истанбул, се обрати на претседателската сесија на 21. Евроазиски економски самит, што годинава се одржува на тема „Дилемата на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Македонија и Турција можат многу повеќе да направат и во инвестициите и во трговската размена. Во 2012 година со турскиот државен врв направивме преглед на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во 2012 година со турскиот државен врв направивме преглед на нашите билатерални односи и заклучивме дека политичките односи се на одлично ниво, но, сепак, она ...
| | веќе видена | слични

На бизнис вечерата, на кој присуствуваше делегација на Стопанската комора на Македонија, раководството на Унијата на комори и берзи на Турција (ТОББ) и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Иванов вчеравечер во Истанбул, се обрати на бизнис вечера, на кој присуствуваше делегација на Стопанската комора на Македонија, раководството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 204 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов и претставници на МПЦ на средба со вселенскиот патријарх Вартоломеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: