Иван Исцелител, донираше опрема за Кумановските тенисери !


Божјиот човек Иван Исцелител вчера донираше опрема за локалниот тениски клуб од Куманово. Донацијата на Иван се маици и мрежи. Секогаш донирам за спортот, за младите и за овој град. Младите тенисери се наша иднина. Ова е прекрасен терен и прекрасен тренер, рече Иван Исцелител. Инаку како што е познато на македонската и “светцката” јавност Иван Исцелител со години наназад донира во хуманитарни цели. Инаку како што е познато на македонската и “светцката” јавност Иван Исцелител со години наназад донира во хуманитарни цели. Видео запис од донацијата на Иван Исцелител:
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 100 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иван Исцелител, донираше опрема за Кумановските тенисери !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: