Угриновски: По 3 милиони евра се нудат на пратеници да гласаат за промена на името


5 копии

На пратениците им се нудат по 3 милиони евра за да гласаат за уставните измени, тврди Драган Угриновски од Единствена Македонија. Знаеме дека нуделе огромни ...
| | веќе видена | слични

Во седиштето на ВМРО – ДПМНЕ во тек е состанок на Извршниот комитет на кој се расправа за уставните измени и за натамошното делување на партијата. Генералниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, свика седница на Извршниот комитет на партијата, потврдија извори за „Макфакс“. Тие ќе разговараат за актуелната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред Законодавниот дом започна протестот на „Македонија блокира“. Граѓаните кои се против промената на уставното име веќе трети ден паралелно со 75-тата ...
| | веќе видена | слични

Седницата на која треба да се најдат уставните измени во третата и финална фаза никако да започне. И покрај тоа што беше најавена за во 12 часот денеска, таа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за попладнево свика седница на Извршниот комитет на партијата, како и состанок со пратеничката група. Тема се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Уставните измени во третата и финална фаза денеска повторно пред пратениците во Собранието во рамки на 75. седница, откако вчера закажаната седница беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 143 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Студија објавена од весникот „Сан“ открива кои тренери потрошиле најмногу пари за трансфери во историјата на фудбалот. Едвај има навивач да се изненади дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угриновски: По 3 милиони евра се нудат на пратеници да гласаат за промена на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: