Италијанскиот „просеко” на листата на Унеско


6 копии

Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Предлог-законот за Охридскиот регион остава простор за понатамошно уништување на природното и културно богатство, стои во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред претставниците на УНЕСКО во Баку презентиран еден, а во Собранието се разгледува друг нацрт-закон за Заштита на културното наследство во Охрид. Осумнаесет ...
| | веќе видена | слични

 Осумнаесет невладини организации се кренаа на нозе поради, како што тврдат, вметнувањето нови членови кои се косат со борбата за заштита на нашиот туристички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-законот за Охридскиот регион остава простор за понатамошно уништување на природното и културно богатство, укажуваат од повеќе невладини организации. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумнаесет невладини организации алармираа дека текстот на предлог-законот за управување со Охридскиот регион што беше презентиран на последниот комитет на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура до Собранието има доставено Предлог-закон за управување со природното и културното наследство во Охридскиот Регион чиј текст не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четири месеци Јавното обвинителство на Рускоска и Јовески ги имаат снимките за случајот „Рекет“, но уште не презема ништо, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. - ...
сите 682 | | | веќе видена

Вилма Рускосака која ја води истрагата за предметот „Рекет“ денеска побара приведување, но и притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Јанева е ...
сите 457 | | | веќе видена

Пратеникот Самка Ибраимовски предизвика жестока кавга припадници на најранливи категории граѓани откако го оправда премиерот Заев кој го употреби зборот пе*ер. ...
сите 150 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанскиот „просеко” на листата на Унеско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: