Италијанскиот премиер хоспитализиран, и итно опериран

6 копии
2 копии
3 копии

ЕУ треба да создаде моќен и сигурен заеднички систем за одбрана, изјави францускиот претседател Франсоа Оланд по средбата со италијанскиот премиер Паоло ...
| | веќе видена | слични

Останато

Велешани сѐ уште не веруваат во тоа што се случило во нивниот град, на улицата „Коле Цветков", рано утрото на 16 август. Едноставно не можат да поверуват дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска соопшти дека речиси 3,5 милиони работници, членови на партијата и резервисти доброволно се јавиле да ѝ се приклучат на војската во ...
сите 368 | | | веќе видена

Дел од затворската полиција работи без униформи, некаде немаат ниту амблеми на униформите, немаат чизми, немаат опрема за работа, а пријавени се на минимална ...
сите 140 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанскиот премиер хоспитализиран, и итно опериран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: