Италијанската опозиција бара Салвини да се изјасни за руските пари

2 копии

Италијанското обвинителство отвори истрага за наводна соработка меѓу Русија и владеачката десничарска партија Северна лига, по објавите во медиумите дека ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на италијанската десничарска „Лига“ и министер за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини ги отфрли обвинувањата дека имал блиска средба со високи ...
| | веќе видена | слични

Најблискиот соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини, заедно со други двајца Италијанци и тројца Руси, биле тајно снимени како на 18 октомври ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини биле тајно снимени како на 18 октомври ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Центарот за мигранти на Сицилија се затвора, вака одлучи италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини. Овој центар се смета за еден од најголемите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 404 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанската опозиција бара Салвини да се изјасни за руските пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: