Интернационалниот пливачки маратон денеска во Охрид

2 копии
7 копии
5 копии

Франческо Жетини од Италија е победник на 32. Охридски пливачки маратон. На целта натпреварувачите ги пречка претседателот Ѓорге Иванов, кој му честиташе на ...
| | веќе видена | слични

Ова попладне во водите на Охридското езеро се одржа традиционалниот Охридски маратон, а иако истиот овојпат беше поразличен од сите претходни изданија поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 224 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернационалниот пливачки маратон денеска во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: