Патешествието ги води бегалците од Аквариус во Шпанија

4 копии

Мијатовиќ порача дека ова претставува крешење на стандардите на заштита на човековите права и изрази стравување дека ваквите изјави ќе предизвикаат омраза кон ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на италијанското Министерство за внатрешни работи Матео Салвини вчера „крена прашина“ најавувајќи наскоро попис на Ромите кои живеат во Италија за ...
| | веќе видена | слични

Двајца од тројца анкетирани Италијанци го поддржуваат пристапот на новиот министер за внатрешни работи и вицепремиер на Италија Матео Салвини за решавање на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини најави дека наскоро ќе биде извршен попис на Ромите кои што живеат во Италија и нагласи дека можни се ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини, ветува дека ќе преземе мерки против Ромите во државата оти тоа етничкото малцинство е поврзано со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 202 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патешествието ги води бегалците од Аквариус во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: