Италија на АНТИРУСКА ФРЕКВЕНЦИЈА: Популарниот Салвини осомничен за пари од Путин

Италијанското обвинителство отвори истрага за наводна соработка меѓу Русија и владеачката десничарска партија Северна лига, по објавите во медиумите дека ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини изјавил дека група на украински неонацисти се уапсени поради поседување на цел арсенал на оружје, со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Италијанската полиција заплени голем арсенал на оружје, вклучително и авионски проектил (воздух-воздух), во рација спроведена вчера на имотите на неонацистички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата во северна Италија приведе тројца мажи, вклучувајќи и еден поврзан со неофашистичка италијанска политичка партија, откако открила огромна количина ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 216 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 379 | | | веќе видена

„Ова не се обични избори, ова не се избори меѓу политички партии, ова се избори на визија, на стратегија која што треба сите да ги обедини против они кои ја ...
сите 284 | | | веќе видена

„Бране капитал“ е името на каналот на платформата youtube на која се објавени две нови аудио бомби попладнево за претседателот на СДСМ Зоран Заев. Бомбите, ...
сите 71 | | | веќе видена

е ни требаат нивните обнови и преродби... Обновена е татковината, луѓето се слободни, демократијата е во полн капацитет, економијата расте, членка сме на нато, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија на АНТИРУСКА ФРЕКВЕНЦИЈА: Популарниот Салвини осомничен за пари од Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: