Најголемо предавство во историјата на нарко-картелите: Од мали нозе го подготвувале да ја преземе работата, а потоа станал доушник и го предал Ел Чапо, но и сопствениот татко


Едно од најголемите предавства во нарко-светот се одиграло на судењето во Њујорк, минатата недела, кога 43-годишниот Висенте Замбада Ниебла, кој требало да го ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сведок на судењето на Хоакин Ел Чапо Гузман изјави дека обвинетиот мексикански наркобос му платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот претседател на Мексико, Енрике Пења Нието прифатил 100 милиони долари како поткуп од нарко босот Хоакин Ел Чапо Гузман, пренесуваат американските ...
| | веќе видена | слични

Големи контроверзии предизвика сведочењето на поранешен член на нарко картелот на Ел Чапо кој што откри дека на поранешниот претседател на Мексико му било ...
| | веќе видена | слични

Бившиот мексикански претседател Енрике Пења Нието примил поткуп од 100 милиони долари од наркобосот Хоакин Ел Чапо Гусман, изјави сведок на судењето во Њујорк. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сведок на судењето на Жоакин „Ел Чапо“ Гузман во САД изјави дека на американските власти претходно им рекол оти обвинетиот мексикански наркобос платил 100 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 374 | | | веќе видена

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 784 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 366 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 137 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемо предавство во историјата на нарко-картелите: Од мали нозе го подготвувале да ја преземе работата, а потоа станал доушник и го предал Ел Чапо, но и сопствениот татко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: