Тасевски по случајот со рачната бомба пред кафуле: Прилеп е безбеден крај, ситуацијата е под контрола

4 копии

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Прилепското Основно јавно обвинителство чека полицијата да им ги достави снимките од камерите и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, рече дека експлозивната направа што вчера беше пронајдена во кафуле во Прилеп е изолиран случај.Тој ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Антитеростичката единица од Скопје попладнево околу 15 часот ја демонтира и подигна експлозивната направа која беше поставена во едно кафуле во строгиот центар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единицата за антитероризам ја отстрани експлозивната направа – рачна бомба што беше пронајдена денеска околу пладне крај кафе-барот „Кафе ин“ во центарот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Отстранета е експлозивната направа – рачната бомба која беше пронајдена крај кафе-барот „Кафе ин“ во центарот на Прилеп. Полицијата почна да го ослободува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата се уште го обезбедува централното градско подрачје, во Прилеп откако околу пладне е пронајдена експлозивна направа – рачна бомба неексплодирана, под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 163 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 262 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тасевски по случајот со рачната бомба пред кафуле: Прилеп е безбеден крај, ситуацијата е под контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: