Имале грешки: Ќе се корегираат учебниците за основно и средно образование


Министерството за образование и наука предлага брза корекција на утврдени грешки во учебниците за основно и средно образование. Предлогот за измени во Законот ...
| | веќе видена | слични

Учителката Анета Утковска од училиштето „Ацо Шопов” од Радишани е избркана од работа. Градоначалникот на Бутел не и го продолжил договорот за работа. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Подобрување на содржината на образованието во однос на приоритетите на нашето општество, особено за потребите на пазарот на трудот, инфраструктурата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стратегија за образование за периодот 2018 - 2025 година е усвоена на денешната седница на Владата.Како што информира владината прес-служба, Стратегијата, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 407 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 356 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 228 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имале грешки: Ќе се корегираат учебниците за основно и средно образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: