Роналдо си купи клуб од Примера! (ФОТО)

4 копии

Легендарниот бразилски напаѓач, Луис Назарио Де Лима Роналдо и официјално е мнозински сопственик на Реал Ваљадолид, клуб кој се натпреварува во најсилната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо стана мнозински сопственик на шпанскиот клуб Валадолид.Роналдо се надева дека неговото фудбалско знаење ќе помогне ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо си купи клуб од Примера! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: