Исланд извлече реми со Грција

3 копии

Македонската ракометна репрезентација на првото место ги заврши квалификациите за ЕП 2020 кое ќе се игра во Австрија, Норвешка и Шведска, во ждрепката ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација, можните противници за Европското првенство 2020 година ќе ги чека од вториот „шешир“. Нашата репрезентација на ждрепката ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација со денешната победа против Грција од 27-23 го потвди пласманот на Европското првенство (ЕП) 2020, кое ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација и официјално ќе биде во вториот барабан на ждрепката за Европското првенство кое следната година ќе биде во Австрија, ...
| | веќе видена | слични

Македонија со вчерашната победа над Грција го заокружи квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година кое ќе се одржи во три ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на ракометот објасни како ќе се одвива ждрепката за Европското првенство во 2020 година. Извесно е дека на 28 јуни во Виена, нашата селекција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како ќе суди судијата господине Заев, како вие што ќе кажете, по принципот на „трас трас“ или по принципот „оваа одлука без Заев не можеше да се донесе“?, ...
сите 299 | | | веќе видена

Пред почетокот на дуелот на „Само Вистина“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски даде изјава каде што посочи дека остава граѓаните на Република ...
сите 340 | | | веќе видена

Строгите епидемиолошки критериуми за откажување на јавни собири се однесуваат само на двата карневали во Струмица и Прилеп, како и за спортските натпревари кои ...
сите 596 | | | веќе видена

Ќе одговарате г. Заев, ве гледам во очи и ви кажувам дека ќе одговарате за злоупотреби, му порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на претседателот на ...
сите 157 | | | веќе видена

Сите масовни собири, концерти, театарски претстави, кои се закажани и предвидени да се одржат до 6ти март, во насока на натамошна соодветна превенција во ...
сите 88 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 69 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исланд извлече реми со Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: