ИСКУСТВО ОД РАБОТА ВО ШТУТГАРТ: Овде работата се цени, а кукање нема

Симон Синек, познат консултант вели дека барањето добра работа не е како собирање на трофеи. Тој вели дека е важно да се совлада вештината на работењето, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мексиканските власти ја демантираа информацијата дека има живо девојче под урнатините на училиштето „Енрике Ребсамен", што се урна од катастрофалниот земјотрес ...
сите 203 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев утре во Њујорк ќе има воведно обраќање на Универзитетот Колумбија, во рамки на панел дискусијата „Нов почеток на Балканот: Враќање на ...
сите 236 | | | веќе видена

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 209 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата предводена од СДСМ обезбедува повеќе пари за граѓаните, велат од владејачката партија. „Очигледно е дека ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСКУСТВО ОД РАБОТА ВО ШТУТГАРТ: Овде работата се цени, а кукање нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: