Искра Шукарова организира резиденции за млади автори за современ танц во Бугарија и Унгарија

2 копии

Три уметничките резиденции за млади автори за современ танц ќе се реалзираат во текот на месеците јуни и јули Бугарија и Унгарија, во организација на Искра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Скопје танцовиот театар“ е првиот македонски театар и компанија што доби покана за гостување во Националниот театар за современ танц „Шајо“ во Париз. ...
| | веќе видена | слични

Сонот на Рисима Рисимкин, кореограф и уметнички директор на Скопје танцов театар, несомнено полека се обистинува. Нејзиниот, нашиот Скопје танцов театар, доби ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје танцовиот театар ќе гостува во Националниот театар за современ танц „Шајо“ во Париз во сезоната 2020/2021 година, кога престижниот француски театар ќе ...
| | веќе видена | слични

Скопје танцовиот театар во 2021 ќе настапи во Националниот театар за современ танц Шајо во Париз, престижен француски театар, еден од симболите на светската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 140 | | | веќе видена

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ дојде до уште една титула на Вимблдон и тоа откако во едно епско финале го победи Рожер Федерер во пет сета. Ова за Ноле беше нов ...
сите 315 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Искра Шукарова организира резиденции за млади автори за современ танц во Бугарија и Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: