Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

10 копии
4 копии
32 копии
12 копии

Еден велосипедист и четири пешаци се здобиле со тешки телесни повреди, а 26 лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно 20 сообраќајни незгоди што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Во 11 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Според СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила 109 возачи кои се движеле со поголема брзина од ...
| | веќе видена | слични

Во само три дена, (07, 08 и 09.06.2019 година) Сообраќајната полиција на Скопје и Битола, во редовните контроли, санкционирале возачи кои управувале со брзина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри.Пратениците ќе гласаат ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: