Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)


ФИФА во своето седиште во Цирих ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство во Русија 2018. Ждрепката сакаше да се сретнат, Северна Ирска-Швајцарија, Хрватска-Грција, Данска-Република Ирска и Шведска-Италија. Првите натпревари ќе се одиграат од 9 до 11 ноември, а реваншите од 12 до 14 ноември. Бараж натпревари ќе играат и Перу- Нов Зеланд и Хондурас-Австралија. Светското првенство во Русија ќе се одржи наредната 2018 година од 14 јуни до 15 јули. Инсерти од ждрепката…
| | веќе видена | слични

Се борите против држава која во својот речник нема поим неупсех, е пораката на ИСИС, објавена со фотографија од ѕвездата на Барселона од чие око тече крв. Тоа не е единствена закана… Терористичката организација Исламска држава повторно се заканува. ИСИС најавија напади во текот на Светското фудбалско првенсто во 2018 година во Русија, објавувајќи на својата службена страна фотографија од ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, на кого од окото му тече крв, додека стои позади решетки. -Се борите против држава која во својот речник нема поим неуспех, е пораката објавена со монтажата на ИСИС, јавува Дејли Меил. Набрзо после тоа, се појави нова фотографија од наоружен припадник на ИСИС со логото на Мундијалот и порака на арапски: Чекајте не. Минатата недела, терористичката група објави фотографија со борец на Исламска држава со пушка на рамото како гледа кон стадионот Лужники во Москва, каде ќе се игра финалето на првенството. -Алахови непријатели во Русија, ви се колнеме дека муџахединскиот оган ќе ве запали. Само ...
| | веќе видена | слични

Терористичката организација Исламска држава повторно се заканува. ИСИС најавија напади во текот на Светското фудбалско првенсто во 2018 година во Русија, објавувајќи на својата службена страна фотографија од ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, на кого од окото му тече крв, додека стои позади решетки. -Се борите против држава која во својот речник нема поим неуспех, е пораката објавена со монтажата на ИСИС, јавува Дејли Меил. Набрзо после тоа, се појави нова фотографија од наоружен припадник на ИСИС со логото на Мундијалот и порака на арапски: Чекајте не. Минатата недела, терористичката група објави фотографија со борец на Исламска држава со пушка на рамото како гледа кон стадионот Лужники во Москва, каде ќе се игра финалето на првенството. -Алахови непријатели во Русија, ви се колнеме дека муџахединскиот оган ќе ве запали. Само почекајте, стои во пораката на оваа терористичка организација.
| | веќе видена | слични
2 копии

Терористичката организација „Исламска Држава“ (ИСИС) на својот официјален канал на интернет, oбјави фотографија на која се наоѓа ѕвездата на Барселона, Лионел Меси. На фотографијата Меси е со крвави солзи. Терористите најавија дека планираат да извршат кркави напади за време на Светското првенство кое следната година ќе се одржи во 10 градови во Русија. Во пораката велат дека Русите се алахови непријатели.
| | веќе видена | слични
6 копии

„СИТЕ интел“ групацијата, интернационалната агенција која се специјализира со следење на комуникациите на џихадистичката група ИСИС, објави дека следната закана на терористите е Светското првенство во Русија во 2018 година. Исламска држава (ИД) како главен лик за закана за Мундијалот го користи Лео Меси со крв од окото и со затвореничка облика. Се верува дека Меси е избран бидејќи Аргентина ќе го отвори новиот стадион „Лужники“ во пријателски меч со Русија.
| | веќе видена | слични

Терористичката групација ИСИС, преку постери почна да влева страв во пресрет на Светското првенство во Русија која наредната година ќе се игра во Русија.Светското фудбалско првенство во Русија ќе биде најголемиот спортски настан во 2018 година, па ИСИС уште сега почна да се заканува дека ќе изврши напади во таа земја во тој период.Низ медиумите и социјалните мрежи се појавија три постери од кои едниот е со аргентинската ѕвезда Лионел Меси, а две се наменети за Светското првенство.„Дејли Мејл“ пишува дека терористичката група преку пропаганда се обидува само да влее страв кај оние кои планираат да одат на Светското првенство во Русија.Русија за време на Мундијалот ќе го крене обезбедувањето на највисоко можно ниво и тешко е да се претпостави дека ќе може да се случат било какви инциденти.
| | веќе видена | слични

Терористичката група ИДИЛ објави застрашувачка закана со која најави напад на светското првенство во Русија кое ќе се одржи следното лето. Терористите објавија фотографија на која се гледа вооружен член на оваа организација со автоматска пушка, а покрај него се наоѓа бомба. На фотографијата стои и опис: За непријателите на Алах во Русија, се колнам дека ќе ве запали огнот на муџахид. Само почекајте“, стои во пораката. Објавена е и фотографија од аргентинскиот репрезентативец и фубалер на Барселона Лионел Меси, кој крвари од едното око и носи затворска облека. Оваа закана пристигна нешто пред доаѓањето на Аргентинците на мини турнеја во Русија, каде ќе се игра на еден стадион кој е мета на ИДИЛ. Вториот најголем руски град, Санкт Петербург, беше мета на ужасниот напад на ИДИЛ кога експлодираше бомба сместена во актовка. Во тој напад загинаа 14 луѓе.
| | веќе видена | слични

Терористите од ИСИС, најавија напади за време на Светското првенство кое ќе се одржи во Русија 2018 година. Акциите ги најавија со фотографија од Меси, на кого му течат крвави солзи и кој се наоѓа позади решетки. Пораката која ја оставија ги преплаши сите кои имаа за цел да отпатуваат во Русија за да го следат СП. Набрзо ИСИС поставија и нова фотографија со логото на Мундијалот и со зборовите „чекајте не“. Исто така, најавен е и напад на московскиот стадион Лузники каде ќе се одигра финалето на 15 јули наредната година. „ Непријатели на Алах од Русија, ви се колнеме дека муџахединскиот оган ќе ве запали. Само чекајте“ , стои во пораката на терористичката организација.
| | веќе видена | слични

На осум месеци пред почетокот на Светското првенство во Русија, почнаа заканите за терористички закани кои станаа традиција пред секоја голема спортска манифестација. Исламската држава тоа го направи преку социјалните мрежи, но им ја замрзна крвта во жилите на сите фудбалери откако објави фотографија од најдобриот светски фудбалер Лионел Меси. На фотографијата тој е во затворска ќелија, а од очите му тече крв. На другите фотографии ИСИС се закани со напади на “ваша територија” бидејќи ја смета Русија за еден од своите непријатели.
| | веќе видена | слични

Ако некој бразилски фудбалер постигне гол со рака за време на Светското првенство во Русија во 2018 година или добие предност со мамење, треба да ја признае вината на судијата, вели селекторот Тите. „Мој играч кој ќе види дека судијата прави нешто погрешно во негова корист, мора да го признае тоа. Ако се работи за игра со рака, тогаш веднаш нека признае. Нема проблем ако јас сум критикуван. Важни се совеста и принципите“, вели Тите. Ферплејот е „жешка тема“ во Бразил оваа година по два инциденти кои го вклучуваа Жо, поранешниот напаѓач на Манчестер сити и Евертон, кој сега игра за Коринтијанс, стариот тим на Тите. Жо требаше да добие картон во мечот со Сао Пауло во април, но неговиот противнички играч, Родриго Кајо на судијата му објасни дека тој е виновен за ударот, а не Жо. Неколку месеци подоцна, Жо даде гол со рака за 1:0 победа над Васко да Гама, по што демантираше дека играл со рака во интервјуата, за подоцна да признае дека згрешил. Тите, кој нема пораз во 12 меча откако стана селектор минатиот јуни, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 384 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: