Исфрустрираниот го прекина молкот


2 копии

Пред повеќе од една недела на Вимблдон беше одиграно едно од највозбудливите финалиња во историјата на овој престижен тениски турнир, а реакциите после овој ...
| | веќе видена | слични

Вашата игра е борба, а победата е ваш гордост...Познат колумнист на германскиот Билд,Франц Јозеф Вагнер, напишал колумна посветена на Новак Ѓоковиќ после ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Популарниот колумнист на германскиот „Bild“, Франц Јозеф Вагнер, напишал колумна посветена на Новак Ѓоковиќ по финалето на Вимблдон и го шокирал целиот свет. ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ пред десетина дена успеа да стигне до една од најголемите победи во својата кариера, триумфирајќи на епски начин во големото финале на Вимблдон ...
| | веќе видена | слични

Историското финале на Вимблдон и понатаму е тема број еден во тенискиот свет. Новак во највозбудливото и најдолгото финале во историјата на Вимблдон го совлада ...
| | веќе видена | слични

По триумфот на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ реши да се релаксира со тоа што својот летен одмор ќе го мине на хрватското приморје, поточно на островот Корчула. Ноле ...
| | веќе видена | слични

Бројни фанови му оставија лавина од позитивни коментари… Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ се одмара во Хрватска заедно со својата сопруга Јелена. Тие ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката на Министерството за здравство покажува дека моментно во државава имаме 3.648 активни случаи. Најмногу и понатаму во главниот град, 1.335, а само ...
сите 443 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 222 | | | веќе видена

Коронавирусот во Тиквешијата зема замав и секојдневно се регистирираат нови позитивни пациенти во изминатите три недели. Денес, до овој момент во Кавадарци се ...
сите 123 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 142 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 225 | | | веќе видена

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски Бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен-обележје во скопско Волково ќе биде ...
сите 77 | | | веќе видена

На три недели пред старт на учебната година, членовите на комисијата за заразни болести денеска повторно ќе седнат на заедничка маса со претставници на ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исфрустрираниот го прекина молкот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: