Иселувањето ја намалува стапката на невработеност

8 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Швајцарија во 2018-та постигнала рекордно ниска просечната месечна стапка на невработеност во земјата во последните десет години од само 2,6 отсто, во споредба ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за економија, Швајцарија претставува своевидно чудо на европскиот континент, па и во светски рамки. Во изминатата 2018 година Швајцарија ...
| | веќе видена | слични

Стапката на невработеност во еврозоната во ноември минатата година е намалена на 7,9 отсто, што е најниска во изминатите 10 години, иако постои загриженост ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Иселувањето ја намалува стапката на невработеност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: