Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс


2 копии

Без изненадување на драфтот кој утрово се одржа во Њујорк, Њу Орлеанс за прв пик го одбра феноменот на Дјук, Зајон Вилијамсон.Њу Орлеанс имаше голема среќа на ...
| | веќе видена | слични

Синоќа НБА лигата го одржа традиционалниот драфт, на кој најголема ѕвезда беше 18-годишниот феномен и колеџ-сензација, Зион Вилијамсон. Очекувано, тој беше ...
| | веќе видена | слични

Тоа и што се очекуваше синоќа доби официјална потврда, Зион Вилијамсон е избран за прв пик на годинешниот драфт и кариерата ќе ја продолжи во Њу Орлеанс ...
| | веќе видена | слични

Младиот 18-годишен кошаркар од Универзитетот „Дјук“, Зион Вилијамсон синоќа е избран како прв пик на НБА драфтот. Момчето кое има неверојатни физички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски присуствуваше на конференцијата „Македонската дијаспора – партнер во обновата на Македонија“ што се одржа денес ...
сите 192 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен ...
сите 137 | | | веќе видена

Стратегот на Вардар, Стевче Алушовски јасно даде до знаење дека силата на европскиот првак во моментов е онаа, која ја видовме денеска во поразот од Порто во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: