Ирвинг, Дурант… Џонсон потврди: Лејкерс добива нова ѕвезда на лето


Лос Анџелес лејкерс наредното лето ќе се засили со ангажирање на некоја ѕвезда меѓу слободните агенти, а тоа го потврди и претседателот на клубот Меџик ...
| | веќе видена | слични

Во Њу Орлеанс се свесни дека не можат да го задржат Ентони Дејвис, не можат да го држат на клупа, бидејќи им се заканува казна од 100 илјади долари, па се ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Њу Орлеанс вчера на свој паркет беше подобар од Минесота со 122:117. За ѕвездата на тимот Ентони Дејвис ова беше прв натпревар пред домашната публика ...
| | веќе видена | слични

Лос Анџелес Лејкерси повторно размислуваат за доведување на Кармело Ентони, пренесува „ЕСПН“. Тимот од „градот на анѓелите“ во текот на трејд периодот се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Пред да започне сезоната, оптимизмот во тимот на Лос Анџелес Лејкерс беше на многу високо ниво. Го имаа најдобриот играч во лигата, Леброн Џејмс, а околу него ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај Индијана Пејсерс, меч кој го загуби со 136-94. Со ова уште еднаш се покажа дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 162 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ирвинг, Дурант… Џонсон потврди: Лејкерс добива нова ѕвезда на лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: