“Iron Sky” – вселенските нацисти напаѓаат (видео)

Научно фантастичната комедија “Iron Sky” ќе ја има својата премиера следниот месец на Берлинскиот филмски фестивал. Во филмот во режија на Финецот Тимо Вуренсола кој е прва австриско-финска-германска копродукција „се раскажува за нацистите кои избегале на темната страна на Месечината во 1945 година кои разработиле план во 2018 година да си ја вратат Земјата“. Филмот има досега единствен начин на финансирање, преку т.н. crowd-funding, а премиерата на 11. февруари во Берлин е само уште еден доказ за квалитетот на филмот. Навистина интересниот трејлер погледнете го подолу, а ако ве заинтересира можете да погледнете уште неколку трејлери на Youtube тука и тука
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Iron Sky” – вселенските нацисти напаѓаат (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: