Irish Times: Охрид е Ерусалим на Балканот


2 копии

Скопје/Охрид, 19. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Од денеска во книжарниците низ Македонија е пуштена во продажба најновата сликовница од „Светот на Биби“–„Биби, Боби и ...
| | веќе видена | слични

Со низа свечености, во Охрид ќе се одбележи 21 јуни, Денот на Охридското езеро. Одбележувањето, ќе започне на 21 јуни во 12 часот на градското пристаниште со ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Денот на Езерото, што се одбележува веќе 20 години, може да се каже дека квалитетот на неговата вода е висок. Само со работа и грижа за езерото ...
| | веќе видена | слични

Лето е, прекрасно е, летен распуст, а Биби и Боби уживаат на одмор во Охрид и Охридското Езеро. И така додека си играат на плажата, се случи нешто ...
| | веќе видена | слични

Охридското Езеро станува претесно за брзите глисери, бродови и кајчиња. Екологистите предупредуваат дека со големата френквенција на пловни објекти се уништува ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Irish Times: Охрид е Ерусалим на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: