НЕ МОЖАМ ДА ЈА РАЗБУДАМ МАМА: Синчето ја пронашло Ирина во дневната соба

2 копии

Познатата пилатес-инструкторка беше погребана денеска на Градските гробишта во Бутел На 30.5.2017 година околу 9:00 часот во Скопје, на ул. „11 Октомври“, во станот на И.М. (42) влегла Ќ.Ш.
| | веќе видена | слични

По раѓањето на првото дете Ирина Шејк се врати и кон работата. Затоа ѕвездата ја повика на помош тешката артилерија – својата мајка Олга. Жената се смести во домот на Ирина и Бредли Купер и посветува цело време во грижа за внуката, пишува OK Magazine. “Ирина и бебето се чувствуваат прекрасно. Нејзината мајка е во градот и исто така се грижи за малата. Бредли останува близок со Ирина по појавата на нивното дете “, пренесе извор за весникот. Освен тоа пријатели на двојката ги демантираа информациите за конфликт во семејството. По нивни зборови тие дури се сплотени уште повеќе. Според нив, Ирина и Бредли не можат да поверуваат колку се среќни. Во исто време Купер е и прилично зафатен околу снимањето на филмот “Се роди ѕвезда”, каде се здружи со Лејди Гага. Фотографи успеаја да фатат дека за улогата пејачката ја променила и бојата на косата. Лејди Гага со Бредли Купер за време на слики. Фото: OK Magazine
| | веќе видена | слични

Првите прошетки на топ моделот Ирина Шаик со ќеркичката Леа де Сејн не останаа без фотографии. Ангелот на Викторија сикрет и глумецот Бредли Купер се фотографирани на прошетка во Лос Анѓелес со нивното бебенце кое го носеа во трендовското совршенство од количка Суbex Priam by Jeremy Scott. На прошетката друштво им правеше и домашното милениче. Инаку, количката CYBEX од Џереми Скот, од појавувањето на пазарот, брзо го освои вниманието на светските ѕвезди, на новинарите и модните блогери, а за неа пишуваше и францускиот „Вог“. Колекција CYBEX од Џереми Скот, составена од 300 примероци, е лансирана во неколку европски метрополи и секаде е дочекана како вистинска ѕвезда. Во Македонија оваа количка може да се најде во продавниците „Крш“. Повеќе информации за количката може да најдете на Фејсбук страницата на CYBEX Македонија – ТУКА.
| | веќе видена | слични

Актерот Бредли Купер не беше многу присутен минатиов период дома со ќерката... Поради снимањето на филмот „A Star Is Born“, глумецот Купер не можеше да си ги гледа сопругата и малата ќерка. Затоа во првата прилика излегле надвор на прошетка со Ирина Шајк и максимално уживале во природното опкружување на Лос Анџелес. Атрактивната Русинка се породи на 24 март, а веќе е во топ форма со телото.
| | веќе видена | слични

Ирина Шејк и Бредли Купер се трудат да не ги изведуваат личните односи на екранот, затоа папараците до овој момент не успеаја да го уловат бебето на ѕвездената двојка. Ирина и Бредли исто така не даваат интервјуа и на никого не кажуваат за тоа како им се променил животот по раѓањето на бебето. Пред некое време фотографи успеаја да ја фатат среќната мајка да шета со бебето во количка покриена со пелена, па детето повторно не беше фотографирано. На следната прошетка се гледа како Купер ја држи гордо малата додека неговата партнерка го шета кучето и ја бута количката. Фото: Daily Mail, Spot \ Backgrid Новинари успеаја да дознаат и детали околу двојката. Според E! News Ирина и Бредли се промениле по раѓањето на нивната ќерка Леа и станале поблиски. Весникот се повикува на извор близок до ѕвездите. “Ирина и малата се чувствуваат прекрасно. Мајката на Ирина многу ѝпомага, особено во првите денови по раѓањето. Бредли секогаш е цврсто до Ирина, ѝ ѕвони по неколку пати на ден. На него му е тешко без бебето, но поради ...
| | веќе видена | слични

Магазинот Daily Mail објави ексклузивни фотографии од новите родители Бредли Купер и Ирина Шајк заедно со нивната мала ќерка Леа Ди Сеин. Фотографиите се направени викендов во Лос Анџелес за време на една пријатна и опуштена семејна прошетка. Родителите Шајк и Купер секогаш внимаваат на приватноста на нивниот семеен живот, затоа ваквите фотографии во медиумите се реткост. За потсетување, топ моделот ја потврди информацијата за нејзината бременост во ноември, за време на шоуто на Викторија Сикрет во Париз. Фото: Daily Mail
| | веќе видена | слични

 Бредли Купер и Ирина Шајк беа уловени од папараците за време на семејната прошетка заедно со ќеркичката Леа де Сеин. 42-годишниот татко ја криеше Леа во виолетово ќебенце, додека Ирина го шеташе кутрето. Првата јавна прошетка на Леа де Сеин Купер Шајк:
| | веќе видена | слични

Бредли Купер и Ирина Шајк станаа родители минатиот месец, а овој викенд ја имаа првата јавна прошетка со нивната принцеза Леа Де Сеин. 42-годишниот актер во своите раце ја држеше ќерката, која беше завиткана во ќебе и „заштитена“ од љубопитните папараци.Ирина беше во опуштено издание, а со парот на прошетка беше и нивото куче.Првата прошетка на Леа помина одлично!
| | веќе видена | слични

Ирина Шајк неодамна заблеска во Кан и покажа дека линијата ја довела до совршенство само два месеци после породувањето. Со денови се зборувало за нејзиниот жолт фустан, но славната манекенка покажа дека блеска и во опуштено издание на прошетка со ќеркичката во Калифорнија. Иако немаме прилика да ја видиме нејзината ќерка, убавата мама добила комплименти за беспрекорната линија.
| | веќе видена | слични

Откако блесна на Канскиот филмски фестивал, Ирина Шајк веднаш се врати дома за да се грижи за малата ќерка. Славната Русинка беше фотографирана на прошетка со малото бебенце во Лос Анџелес. Девојчето бешезаштитено од љубопитните папараци со тенка прекривка.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 209 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ МОЖАМ ДА ЈА РАЗБУДАМ МАМА: Синчето ја пронашло Ирина во дневната соба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: