ИРИНА ОСТАВИ СИНЧЕ ЗАД СЕБЕ: Ненадејно почина познатата пилатес-инструкторка од Скопје

Засега нема информации која е причината за смртта, но нејзините пријатели веќе се збогуваат од неа преку социјалните мрежи Сосема неочекувано рано утрово почина една од најпознатите инструкторки по пилатес во Скопје - Ирина Митевска
| | веќе видена | слични

Првите прошетки на топ моделот Ирина Шаик со ќеркичката Леа де Сејн не останаа без фотографии. Ангелот на Викторија сикрет и глумецот Бредли Купер се фотографирани на прошетка во Лос Анѓелес со нивното бебенце кое го носеа во трендовското совршенство од количка Суbex Priam by Jeremy Scott. На прошетката друштво им правеше и домашното милениче. Инаку, количката CYBEX од Џереми Скот, од појавувањето на пазарот, брзо го освои вниманието на светските ѕвезди, на новинарите и модните блогери, а за неа пишуваше и францускиот „Вог“. Колекција CYBEX од Џереми Скот, составена од 300 примероци, е лансирана во неколку европски метрополи и секаде е дочекана како вистинска ѕвезда. Во Македонија оваа количка може да се најде во продавниците „Крш“. Повеќе информации за количката може да најдете на Фејсбук страницата на CYBEX Македонија – ТУКА.
| | веќе видена | слични

Актерот Бредли Купер не беше многу присутен минатиов период дома со ќерката... Поради снимањето на филмот „A Star Is Born“, глумецот Купер не можеше да си ги гледа сопругата и малата ќерка. Затоа во првата прилика излегле надвор на прошетка со Ирина Шајк и максимално уживале во природното опкружување на Лос Анџелес. Атрактивната Русинка се породи на 24 март, а веќе е во топ форма со телото.
| | веќе видена | слични

Ирина Шејк и Бредли Купер се трудат да не ги изведуваат личните односи на екранот, затоа папараците до овој момент не успеаја да го уловат бебето на ѕвездената двојка. Ирина и Бредли исто така не даваат интервјуа и на никого не кажуваат за тоа како им се променил животот по раѓањето на бебето. Пред некое време фотографи успеаја да ја фатат среќната мајка да шета со бебето во количка покриена со пелена, па детето повторно не беше фотографирано. На следната прошетка се гледа како Купер ја држи гордо малата додека неговата партнерка го шета кучето и ја бута количката. Фото: Daily Mail, Spot \ Backgrid Новинари успеаја да дознаат и детали околу двојката. Според E! News Ирина и Бредли се промениле по раѓањето на нивната ќерка Леа и станале поблиски. Весникот се повикува на извор близок до ѕвездите. “Ирина и малата се чувствуваат прекрасно. Мајката на Ирина многу ѝпомага, особено во првите денови по раѓањето. Бредли секогаш е цврсто до Ирина, ѝ ѕвони по неколку пати на ден. На него му е тешко без бебето, но поради ...
| | веќе видена | слични

Магазинот Daily Mail објави ексклузивни фотографии од новите родители Бредли Купер и Ирина Шајк заедно со нивната мала ќерка Леа Ди Сеин. Фотографиите се направени викендов во Лос Анџелес за време на една пријатна и опуштена семејна прошетка. Родителите Шајк и Купер секогаш внимаваат на приватноста на нивниот семеен живот, затоа ваквите фотографии во медиумите се реткост. За потсетување, топ моделот ја потврди информацијата за нејзината бременост во ноември, за време на шоуто на Викторија Сикрет во Париз. Фото: Daily Mail
| | веќе видена | слични

 Бредли Купер и Ирина Шајк беа уловени од папараците за време на семејната прошетка заедно со ќеркичката Леа де Сеин. 42-годишниот татко ја криеше Леа во виолетово ќебенце, додека Ирина го шеташе кутрето. Првата јавна прошетка на Леа де Сеин Купер Шајк:
| | веќе видена | слични

Бредли Купер и Ирина Шајк станаа родители минатиот месец, а овој викенд ја имаа првата јавна прошетка со нивната принцеза Леа Де Сеин. 42-годишниот актер во своите раце ја држеше ќерката, која беше завиткана во ќебе и „заштитена“ од љубопитните папараци.Ирина беше во опуштено издание, а со парот на прошетка беше и нивото куче.Првата прошетка на Леа помина одлично!
| | веќе видена | слични

Ирина Шајк неодамна заблеска во Кан и покажа дека линијата ја довела до совршенство само два месеци после породувањето. Со денови се зборувало за нејзиниот жолт фустан, но славната манекенка покажа дека блеска и во опуштено издание на прошетка со ќеркичката во Калифорнија. Иако немаме прилика да ја видиме нејзината ќерка, убавата мама добила комплименти за беспрекорната линија.
| | веќе видена | слични

Откако блесна на Канскиот филмски фестивал, Ирина Шајк веднаш се врати дома за да се грижи за малата ќерка. Славната Русинка беше фотографирана на прошетка со малото бебенце во Лос Анџелес. Девојчето бешезаштитено од љубопитните папараци со тенка прекривка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Славниот супер модел Ирина Шајк и Бредли Купер станаа родители на 24 март. Згодната Ирина иако стана мајка редовно успева да биде дел од светските спектакли. Последно беше фотографирана во блескаво издание во Кан, но овојпат папараците ја уловија на прошетка со малото бебенце во Лос Анџелес.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИРИНА ОСТАВИ СИНЧЕ ЗАД СЕБЕ: Ненадејно почина познатата пилатес-инструкторка од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: