Трамп: Нема сомнение дека соборениот дрон е ирански


2 копии

Иранските медиуми објавија ново драматично видео на кое може да се види запленувањето на британскиот танкер „Stena impero“. Властите во Иран потврдија дека ...
| | веќе видена | слични

Животите на членовите на екипажот на “Стена имперо” не се во опасност, но морнарите, како и досега, остануваат на бродот, објави Амбасадата на Русија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. ...
| | веќе видена | слични

Иранските власти денеска тврдат дека сите 23 членови на екипажот на танкерот кој пловеше под британско знаме се безбедни и во добра здравствена состојба. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 356 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 116 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Нема сомнение дека соборениот дрон е ирански

Од:
До кого (е-маил):
Порака: