Тензично кај Персискиот залив: Иран зароби танкер со милион литри нафта


Бродот бил пресретнат во неделата во реонот на Ормутскиот теснец, со екипаж од 12 луѓе Иранската национална гарда заробила танкер со милион литри нафта во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иранските медиуми објавија ново драматично видео на кое може да се види запленувањето на британскиот танкер „Stena impero“. Властите во Иран потврдија дека ...
| | веќе видена | слични

Животите на членовите на екипажот на “Стена имперо” не се во опасност, но морнарите, како и досега, остануваат на бродот, објави Амбасадата на Русија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. ...
| | веќе видена | слични

Иранските власти денеска тврдат дека сите 23 членови на екипажот на танкерот кој пловеше под британско знаме се безбедни и во добра здравствена состојба. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тензично кај Персискиот залив: Иран зароби танкер со милион литри нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: