Пентагон со воена придружба за бродовите во Персискиот залив

2 копии

Судот во Гибралтар ја продолжи заплената на иранскиот танкер за нафта за 30 дена, објави „Франс прес“, цитирајќи го јавниот обвинител на Гибралтар. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Велика Британија објави дека танкерот што денеска го запленила иранската војска не половел под британско знаме.„Колку што знаеме, нема британски интереси на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Иранската национална телевизија утринава објави дека иранската Револуционерна гарда запленила странски танкер со 12 члена на екипажот, под обвинение дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранската Револуционерна гарда заплени „странски брод“ и соопшти дека запленетиот брод криумчарел милиони барели гориво, објавија иранските државни медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Иранската револуционерна гарда заплени „странски брод“ и вели дека „шверцувал“ еден милион барели гориво, објавија иранските медиуми. Техеран веќе е во спор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 204 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон со воена придружба за бродовите во Персискиот залив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: