Трамп: верувам во директни средби со лидерите

2 копии
6 копии

Германската автомобилска компанија „Дајмлер” се откажа од планираното проширување на бизнисот во Иран, по повторното воспоставување на американските санкции за ...
| | веќе видена | слични

САД ги враќаат санкциите против Иран, потег кој ги изолира и Вашингтон и Техеран. Се очекува втората рунда американски санкции во ноември да биде уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп напиша на „Твитер“ дека се донесени нови санкции против Иран, но истовремено ѝ се закани на Европската Унија дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иранскиот претседател упати нова закана до САД, тврдејќи дека Вашингтон води психолошка војна против неговата држава, а тоа го изјави непосредно после новото ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 391 | | | веќе видена

Семејството Шаулиќ денес, ден по погребот, го посети местото каде почива кралот на народната музика, неговиот гроб во Алејата на заслужни граѓани на Новите ...
сите 279 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: верувам во директни средби со лидерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: