Иран бара САД да се повлечат од регионот


3 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска на Минхенската конференција за безбедност цврсто ја бранеше одлуката на европските земји да го поддржат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иран побара од Пакистан да ги пронајде екстремистите одговорни за неодамнешнииот напад во кој беа убиени 27 припадници на Револуционерната иранска гарда. – ...
| | веќе видена | слични

Германија во петокот го одби повикот на американскиот претседател Мајк Пенс од четвртокот дека европските земји треба да се повлечат од меѓународниот нуклеарен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот потпретседател, Мајк Пенс, бара од Европејците да се повлечат од нуклеарниот договор за Иран, за кој тврди дека го дестабилизира Блискиот Исток и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 432 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран бара САД да се повлечат од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: