САД планираат светска коалиција против Иран


Иран денес соопштил дека не претрпел никаква штета од сајбер-нападот на своите одбранбени системи кои, според наводите на американските медиуми, ги извеле САД. ...
| | веќе видена | слични

Според најновите информации кои доаѓаат од Техеран, Иран на нишан имал и американски авион во кој биле 35 луѓе, но се воздржал од негово соборување. Наместо ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Командантот на иранската морнарица, Хосеин Хазади, им се закани на САД дека Техеран е способен да уништи и други американски шпионски беспилотни летала, како ...
| | веќе видена | слични

Американските кибернетички напади врз ирански цели не биле успешни, изјави иранскиот министер за телекомуникации во понеделникот, неколку дена откако Пентагон ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ги негира денешните медиумски извештаи дека на Иран му била испратена предупредувачка порака за американскиот напад , ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во неделата претпладнето по локално време во разговор за телевизијата NBC дека не верува оти Иран се обидел со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 96 | | | веќе видена

Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
сите 136 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 157 | | | веќе видена

Вкусна салата која можете да ја јадете во секој дел од денот, а може да ви послужи и како оброк. ½ кг мали компири 3 супени лажици маслиново масло 1 ¼ кафена ...
сите 118 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот од Грција. Според првичните податоци- нема повредени лица, ниту поголеми штети. ...
сите 146 | | | веќе видена

Поради полуфиналето на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ, шпанскиот тенисер Роберто Баутиста Агут мораше да ја одложи својата ергенска забава на Ибица и на своите ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД планираат светска коалиција против Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: